Sezon czytania na świeżym powietrzu rozpoczęty

Po raz pierwszy w tym roku wyszedłem na dwór poczytać książkę, a właściwie przeczytać w całości. Sezon na czytanie na świeżym powietrzu uważam niniejszym za otwarty.

Kathy Reichs - Diabelskie kości

Do poczytania wziąłem sobie książkę “Diabelskie Kości” autorstwa Kathy Reichs. Książki tej pisarki opowiadają o przygodach antropolog dr Temperance Brennan. Brzmi znajomo? Tak samo nazywa się główna bohaterka serialu Kości (Bones). Serial powstał właśnie na bazie serii książek Kathy Reichs, a ona sama pomaga przy tworzeniu serialu oraz jest jego producentką.

Książki oczywiście mają niewiele wspólnego z serialem. Raptem imię, nazwisko i zawód (wyuczony) głównej bohaterki. Serialowa Temperance jest młodsza od tej książkowej, mniej emocjonalna i bardziej doświadczona zawodowo. Książkowa Tempe jest po czterdziestce, po rozwodzie, ma dorosłą córkę, problemy z alkoholem i wciąż miewa mdłości na widok trupów. Krótko mówiąc – jest bardziej realną postacią.

W książkach nie występują pozostałe osoby znane z serialu. Przynajmniej nie pojawiły się w tych trzech, które przeczytałem 🙂

W remontowanym domu hydraulik odkrywa tajemniczą piwnicę i dokonuje makabrycznego znaleziska – kurczak bez głowy, zwierzęce kości i żelazne kotły, zawierające paciorki, pióra i inne przedmioty służące do odprawiania rytuałów religijnych. Środek ołtarza zajmuje czaszka nastoletniej dziewczyny. W tym samym czasie, na brzegu pobliskiego jeziora, mężczyzna wyprowadzający psa natyka się na bezgłowe ciało nastoletniego chłopca. Nic tu nie jest jasne – ani kiedy, ani gdzie obie śmierci miały miejsce. Czy dziewczyna została zamordowana w piwnicy, czy może jej czaszka trafiła tam później? Dlaczego ciało chłopca jest nadzwyczaj dobrze zachowane? Podjudzani przez kaznodzieję robiącego karierę w polityce, mieszkańcy Charlotte szukają winnych wśród czcicieli diabła i wyznawców wikki. Rozpoczyna się polowanie na czarownice.
Do zbadania okoliczności obu spraw władze wzywają antropolog sądową Temperance Brennan. Po sukcesie swojej ostatniej powieści Kości w proch, Kathy Reichs – autorka sławnych na całym świecie bestsellerów, antropolog sądowy i producentka hitu telewizyjnego Kości – powraca do Charlotte w Karolinie Północnej, gdzie Temperance Brennan musi odkryć tożsamość dwóch młodych ofiar i zmierzyć się ze śmiercionośną mieszanką voodoo, santerii i satanizmu.

W kolejce do przeczytania czeka jeszcze kilka książek, które zdobyłem a to na Allegro, a to przez Podaj.net. Między innymi: T. Harris Hannibal: Po drugiej stronie maski, E.M. Remarque Droga powrotna, S. King Pod kopułą i kilka książek (chyba 6) Ericha von Dänikena, znanego (podobno) paleoastronautyka, który pisze książki ezoteryczne z teoriami wpływu istot pozaziemskich na życie ludzi w czasach przedhistorycznych. Ot, taka ciekawostka. Z podobnej “branży” jest też książka Michaela Cremo – Zakazana archeologia, ale nie o kosmitach, a o przedhistorycznej, rozwiniętej cywilizacji.

Tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *